top of page

Grupo de Estudantes

Público·8 membros

Ko Je Sada Majke Mu Ga Spalim

Zrrrrrrrrrrrrrrrrr....ZrrrrrrrrrrrPa majke mu ga spalim ko je sada našao da buši!? Pa ni nedeljom čovek ne može da odspava zbog kojekavih budala! Joj samo da saznam ko li se latio bušilice u 7 ujutru...

Ko je sada majke mu ga spalim

- Baka Prase je otvorio lokal koji je udaljen od mog 15 metara. Sto puta sam dobijao gadne poruke kako sam dobar sa Željkom Mitrovićem i da mi Baka Prase pravi konkurenciju i da bi trebalo da mu spalim i uništim lokal - kaže Kristijan Golubović i dodaje da se zbog lokala koji je u posedu jutjubera Bogdana Ilića i njemu samo povećao promet.

U vezi s tim poslušaćemo jedan poduži hadis, koji prenosi Enes b. Malik, r.a. On veli: "U vreme Božijeg Poslanika, alejhis-selam, živeo je u Medini jedan mlađi čovek po imenu Alkame, koji je bio poznat kao veliki borac za Islam. Uz to bio je jako darežljiv i mnogo je delio sadaku. Jednog se dana razboleo i bolest se iz dana u dan pogoršavala. Kada je njegova žena videla da mu se bliži smrt, poručila je Božijem Poslaniku: "Muž mi je na samrti. Želim da te o tome na vreme obavestim". Čim je Muhammed, alejhis-selam, primio obavest pozvao je Bilala, Aliju, Selmana i Ammara, r.a., i rekao im: "Otiđite do Alkame i vidite kako je i u kakvom je stanju". Oni su odmah otišli i kada su ušli kod Alkame, rekli su mu: "Reci: La ilahe illellah". Međutim, on nije mogao micati jezikom. Kada su se uverili da on ne može izgovoriti šehadet, poslali su Bilala da obavesti Muhammeda, alejhis-selam, u kakvom se halu nalazi Alkame. Tada je Muhammed, alejhis-selam, upitao: "Ima li Alkame roditelje?" "Otac mu je umro, a stara mati mu je živa.", rekoše Muhammedu, alejhis-selam. On tada naredi Bilalu: "Otiđi do Alkamine majke. Poselami je od mene i reci joj, ako joj starost dozvoljava nek dođe kod mene, a ako ne, onda joj reci da ću ja kod nje doći". Kada ju je Bilal obavestio o Poslanikovoj poruci rekla je: "Iako sam veoma stara, ipak ne mogu sebi dozvoliti da meni na noge dolazi Božiji Poslanik, kojeg ja toliko volim da sam spremna i svoj život za njeg dati". Uzela je štap i zaputila se Božijem Poslaniku. Kada je došla, nazvala mu je selam i sela pred njega. On joj reče: "Reci mi istinu: kakav je tvoj sin Alkame? Ako mi ne kažeš pravu istinu, mene će o tome Allah obavestiti." "Klanjao je i postio, a uz to je mnogo delio sadaku." - reče Alkamina majka. "Kako se odnosio prema tebi?" - upita Božiji Poslanik, a ona mu reče: "Ja sam se na njega žestoko naljutila zbog toga što više udovoljava svojoj ženi, nego meni kao svojoj majci. Nju u svemu sluša, a mene neće ni da čuje". Tada Muhammed, alejhis-selam, reče: "Dakle, sada je jasno. Razlog zašto Alkame ne može da izgovori šehadet jeste što se njegova majka na njega naljutila. Bilale! Idi i saberi podosta drva da spalim Alkamu na vatri". "Pa zar ćeš na moje oči spaliti moga sina, koji je plod moga srca?" - zavika Alkamina majka, na što joj Božiji Poslanik reče: "Božija kazna koja čeka tvoga sina zbog neposlušnosti prema tebi je teža i duža od ove. Ako želiš da Allah oprosti tvome sinu greh, koji je učinio prema tebi - potrebno je da mu halališ, jer, tako mi Allaha, bez tvog mu oprosta neće pomoći ni namaz koji je klanjao, ni sadaka koju je delio". Kada je starica čula reči Božijeg Poslanika rekla je: "Pored tebe i prisutnih, neka mi je i Allah svjedok da ja opraštam svome sinu Alkami". Tada Alejhis-selam reče Bilalu: "Otiđi i vidi da li sada Alkame može izgovoriti šehadet, jer je možda njegova majka samo iz poštovanja prema meni rekla da mu oprašta, a možda to nije učinila sa srca". Bilal je otišao i kada je prišao kućnim vratima Alkame, čuo je Alkamu kako izgovara: "La ilahe illellah." Kad je ušao kod Alkame rekao je prisutnim: "Alkame nije mogao izgovoriti šehadet jer je njegova majka bila na njega jako ljuta. Ona mu je sada oprostila i on ga je izgovorio. Alkame je toga dana umro. Muhammed, alejhis-selam, je naredio da se okupa i opremi, a zatim mu je klanjao dženazu. Kada je Alkame položen u mezar, Muhammed, alejhis-selam, je prisutnim muhadžirma i ensarijama rekao: "Pazite! Neka je Božije prokletstvo na onoga ko da veće pravo ženi nad majkom. Takvom čoveku Allah neće primiti ni namaz ni druga dobra dela".

Pošto sam se odlučio da na izlet idem u sopstvenoj organizaciji ujutru sam razmatrao najbolju opciju za put do Toleda (međugradski autobus ili železnicom), na kraju sam se odlučio za autobus, zbog učestalijeg reda vožnje i kasnijih povratnih polazaka, mesta autobuske stanice koja je bliža starom delu Toleda u odnosu na železničku stanicu, i cene povratne karte koja je dvaput niža od one za voz (10 e prema 20 e). Međutim, prava enigma mi je bila naći autobuske stanice u Madridu, s obzirom da sam se do sada kroz evropske države mahom kretao vozom ili organizovanim turama. Google Maps je pokazivao da se nalazi na istom mestu kao i metro stanica Plaza Eliptica u južnom delu Madrida (odakle inače polaze autobusi samo kao južnim gradovima). Novost za mene, a korisna stvar za one koji ovo čitaju jeste da se stanica nalazi inkorporirana u sistem stanične zgrade metroa, ispod tla sa mnoštvom prodavnica.

Na Masterboxu ima jedno 100 puta više materijala nego ovde, učite direktno od mene na zabavan i kreativan način. Preko 5000 ljudi je do sada prošlo kroz te kurseve. Imate i podršku u Fejsbuk grupi u kojoj odgovaram na sva pitanja. 041b061a72

Informações

Bem-vindo ao grupo! Você pode se conectar com outros membros...
bottom of page